Prey – w nowym zwiastunie twórcy chwalą się "otwartością" rozgrywki

Prey – w nowym zwiastunie twórcy chwalą się "otwartością" rozgrywki
Nowa gra Arkane Studios, twórców świetnie przyjętej serii Dishonored, trafi na półki sklepowe za dwa tygodnie. Z tej okazji otrzymujemy nowy zwiastun, w którym developerzy określają Prey jako „open space station game”.

Wspomniana nazwa to oczywiście nawiązanie do "open world game", czyli gier o otwartej strukturze mapy. Prey nie będzie strzelaniną liniową. Wszelkie korytarze i pomieszczenia mają zachęcać gracza do eksploracji różnorodnością wyzwań. Niektóre z pokoi spróbują zastraszyć nas pułapkami albo brakiem grawitacji - krótko mówiąc mimiki, czy inne stwory to nie jedyni wrogowie, których napotkamy na swojej drodze. Wrogiem niejednokrotnie okaże się też sama stacja kosmiczna.

Muszę przyznać, że Arkane i Bethesda są dosyć "wylewni" na temat swojej nowej gry. Co chwilę otrzymujemy nowe zwiastuny, nie tak dawno zresztą zobaczyliśmy gameplay przedstawiający pierwsze 35 minut rozgrywki. Widać, że deweloper i wydawca wierzą w projekt. I nic dziwnego - spin-off innowacyjnej strzelaniny sprzed dziesięciu lat robi tak samo dobre wrażenie, jakie robił pierwowzór.

Premiera Prey zaplanowana jest na 5 maja 2017 roku. Tydzień wcześniej, bo 27 kwietnia zagramy w wersję demonstracyjną, ale tylko na PS4 i Xbox One.

Zobacz w Encyklopedii

  • PC
  • PS4
  • Xbox One

Czekasz na tę grę?

Średnia ocen: 4.38 | Liczba ocen: 8
ReklamaAutorzyPolityka PrywatnościRegulamin SerwisuCookiesUsługi IT